strom

Provokatérův zápisník

TÝDEN.CZ

13. 12. 2018
Rubrika: O politice

Pravda o vzniku TOP 09

Autor: František Kostlán

17.06.2009 15:55

Úřad pro nápravu nesmyslů v politice odhalil skutečný důvod vzniku TOP 09. Rada médiím: Kalousek ať napřed skočí.

Zlí jazyci tvrdí, že zkratka TOP 09 neznamená Tradice, Odpovědnost, Prosperita, ale Tutristi, Odpadlíci a Přeběhlící v deváté straně. Zlí jazyci se ovšem mýlí. Už jen proto, že jeden z lidovců z jižní Moravy, který se přivinul do Kalouskovy náruče, byl zatím členem jen dvou stran.

I podle toho, kterak se propagace této strany ještě před jejím vznikem chopila všechna média bez výjimky se zdá, že Kalouskův projekt má být záchranou České republiky, Evropské unie, Evropy, ba celého gloglobusu (taktéž globusál - globalizovaný globus). Bez Kalouska a Schwarzenberga prý budou zasedat v dolní komoře toliko sociální demokrati, komunisti a odsmáci, což by se nedalo příliš počítat k vysilujícímu povzbuzení demokracie. A hádejte kdo to má zachránit. Jako jediná nová či menší strana se prý do parlamentu (za pomoci médií) může prodrat jen a pouze titán české politiky finanční mág Kalous, který si během pobytu v politice magicky vylepšil svou finanční situaci. Ano, je to tentýž Kalous, který svou kariéru začínal za hluboké normalizace v jedné z národněfrontovních stran - tehdy i on nazýval svou stranu důvěrným označením Lidovci.


Poznámka pod a nad čarou:

Předpoklad, že v dolní komoře zasednou zástupci pouze těchto tří stran, budí dvě hrůzy:

  • 1. Spojení ČSSD s KSČM
  • 2. Spojení ČSSD s ODS.

Musíme uznat, že ani jeden z těchto případů v nás nevyvolává klid, s nímž bychom mohli bez obav odjeti na dovolenou a zanechati tak republiku napospas zmíněným. Topoloubkovci-Paroulánkovci s Filipíčema by ji během chvíle mohli rozebrat na kousky a neměli bychom se kam vrátit. Topoloubkovci-Paroulánkovci by si napřed rozdali všechny dostupné funkce a lukrativní místa, Filipíčové (čti: komusocani) by v prvé řadě opět předřadili k výrazu demokracie slovo "lidová" a uzákonili by dvacáté páté důchody - pro sebe. Velkou neznámou ovšem zůstává, proč se média domnívají, že Kalousek bude v tomto směru lepší než ODSmáci či komusocani. Vypere snad Kalouskovu pověst pověst Schwarzenbergova? Nevypere! voláme rozhořčeně: Schwarzenberg neumí dočista dočista, není žádným práčem. Po dlouhém a odpovědném rozvažování tedy navrhujeme médiím takovýto přístup k TOP 09: Kalousek nechť napřed skočí z deseti tisíc metrů jedním z padáků, které armáda nakoupila za jeho působení na ministerstvu obrany za drahé peníze. Ty nyní, zcela nepoužitelné, leží ve skladu, protože minimálně jeden paragán se díky špatné kvalitě padáku zabil. Pokud Kalousek přežije, znamená to, že nad ním trčí ruka Boží a je proto hoden veřejné podpory.


Vědečtí pracovníci Úřadu pro nápravu nesmyslů v politice (ÚPRONÁPRNESMYPOL) po bedlivém, přísně exaktním zkoumání celé záležitosti uvádějí tato tvrzení na pravou míru:

Zkratka TOP 09 ve skutečnosti znamená TOP Odpadlíci s Pašalíky, přičemž počet 09 představuje předpokládaný minimální počet těch členů strany, kteří po volbách získají dostatečně velký pašalík, koryto, trafiku či vysokou funkci. Schwarzenberg má plnit roli nárazníku a žebříku: Kdo se opře do Kalouse, narazí do sloupu mravní integrity pana S., takže Kalous bude moci dál stoupat po žebříku až do závratných výšin. Má to tu výhodu, že demokracie v České republice bude zachráněna. K Topoloubkovcům-Paroulánkovcům a Filipíčovcům se připojí další političtí gangsteři a korytáři, takže moc bude dostatečně naředěna. 

Nám ovšem zůstává jeden sakra problém: Pořád nemůžeme odjet na tu dovolenou. 

 


ČTĚTE DALŠÍ ZJIŠTĚNÍ ÚŘADU PRO NÁPRAVU NESMYSLŮ V POLITICE, ZDE:

ČSSD založila odnož Hamásu. Dohlížel na to tajemný muž s bradavicí

 
František Kostlán

Vedle provokací a ironických narážek píšu o všem, co mi připadá ne/zajímavé, nejvíc o politice, lidských právech, multikulturalismu, rasismu, jakož i o demagogii a hlouposti, která se nejen k extremismu váže.
frantisek.jpg
Oblíbenost autora: 8.15

O autorovi

E-mail : frantisek.kostlan@seznam.cz Facebook : http://www.facebook.com/profile.php?id=100000514800871 ___ * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Nezávislý publicista, hudebník, spoluautor knihy Příchozí, o životě migrantů. Narodil se 1954 v Praze, kde i žije. Před listopadem 89 pracoval v dělnických profesích, poté hlavně jako novinář a publicista. Byl mj. komentátorem Telegrafu, šéfredaktorem Českého deníku, šéfredaktorem časopisu Parlament, komentátorem Lidových novin a ČRo Regina, televizním dramaturgem diskusních pořadů. Je členem několika občanských sdružení zabývajících se lidskými právy, menšinami, migranty a životem dětí v dětských domovech.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31